MENU

Comments (0) ELEKTRONIKA, Lifestyle

Najbardziej oczekiwane gadżety 2015r.

kindle-381242_1280

Futurystyczne gadżety zawsze wzbudzały emocje. Oczekiwanie na kolejne nowinki techniczne regularnie wzbudza dreszczyk emocji u każdego z nas. Co roku miłośnicy gadżetów, śledzący najnowsze technologie, oczekują kolejnej nowości na rynku. Jakimi produktami zaskoczy ich 2015 r.?

Zegarek przyszłości
Przykładem połączenia ozdobnej biżuterii z użytecznym gadżetem, powstałym z myślą o amatorach fitness jest Apple Watch. To zegarek, o którym głośno było już w 2014 r., kiedy wstępnie pokazano, jak będzie wyglądał. To pierwszy smartwatch o kwadratowym kształcie z zaokrąglonymi kantami, występujący w dwóch rozmiarach: 39 mm i 42 mm. Jego użytkownicy będą mogli wymieniać sobie paski (lub bransoletki) i badać własne tętno, co z pewnością zainteresuje niejednego sportowca. Pod kopertą mieści się bowiem specjalny czujnik oraz złącze do ładowania zegarka. W ten sposób będą mogli rejestrować np. swój trening. Urządzenie obsługiwane będzie za pomocą ekranu dotykowego oraz koronki. Można będzie np. wgrać do niego muzykę, odczytywać wiadomości e-mail. Gadżet ten ma być wykonany z posrebrzanego aluminium, stali i złota.

Okulary z nawigacją GPS
Google Glass to lekkie i wygodne okulary, dzięki którym uzyskamy dostęp do tzw. rzeczywistości rozszerzonej. To jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie futurystycznych gadżetów, a jego zadaniem wcale nie jest poprawa wzroku. W prawym górnym rogu pola widzenia można zobaczyć półprzezroczysty prostokątny obraz z informacjami, które zostały wgrane za pośrednictwem różnych aplikacji. Okulary mają ponadto wbudowaną kamerę, która widzi to samo, co użytkownik. Łączenie z internetem odbywa się albo za pomocą Wi-Fi albo poprzez Bluetooth dzięki sparowanemu z gadżetem smartfonowi. Okulary można obsługiwać za pomocą dotyku lub głosu. Google Glass mają również aparat fotograficzny. Zamiast korzystać z tradycyjnej nawigacji, można ją uruchomić w okularach.

Okulary wirtualnej rzeczywistości
Gadżetem nieco podobnym do Google Glass jest mobilny hełm Rift Crescent Bay firmy Oculus. Pozwala on miłośnikom gier komputerowych jeszcze bardziej przenieść się w świat wirtualnych zmagań. Dzięki zastosowaniu technologii dźwięku przestrzennego, gracz może dokładnie słyszeć, skąd dochodzą wystrzały, kroki itp. Hełm ma zamontowane dwa ekrany, a obraz odtwarzany jest po analizie ruchów głowy i ciała.

Watt Up czyli uniwersalna bezprzewodowa ładowarka
Niewielka czarna kostka ma za zadanie bezprzewodowo ładować urządzenia mobilne – nawet do 12 urządzeń w promieniu ok 4,5 m. Watt Up to w zasadzie dodatkowa ładowarka, którą szybko naładujemy tablet, smartfon itp. Urządzenie, które wymaga naładowania, ma być lokalizowane na podstawie technologii Bluetooth Low-Energy czyli wysyłanego sygnału. Pomysłodawcy Watt Up zapewniają, że będzie docelowo dostępny w różnych kształtach i kolorach, aby wkomponować się w wystrój domowych wnętrz.

Kierowcy dziękujemy
Jednym z futurystycznych modeli samochodowych jest propozycja limuzyny Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion z dwoma elektrycznymi silnikami. To przykład tzw. pojazdu autonomicznego, który nie będzie potrzebował kierowcy. Zastąpi go bowiem komputer, a przy poruszaniu się po drodze wparciem będą kamery i radary. W niecałe 7 sekund osiąga prędkości 100 km/h. Jego wyposażanie stanowią m.in. cztery fotele skierowane do środka auta oraz ekrany dotykowe.

Dodaj komentarz