MENU

MOTORYZACJA
Category

auto-519826_1920

2881

Mycie auta – czy domowe środki są dobrym rozwiązaniem?

MOTORYZACJA

Czerwiec 9, 2015

Często, kiedy chcemy umyć auto okazuje się, że w domu brakuje specjalistycznych środków. Jako alternatywne rozwiązanie wybieramy środki myjące, które mamy pod ręką. W każdym domu można przecież znaleźć szampon do włosów, płyn do zmywania naczyń czy inne środki czyszczące. Domowe środki są znacznie tańsze od tych samochodowych, jednak nie wszystkie nadają się jednak do mycia auta. Źle użyte mogą wręcz zaszkodzić i narazić nasz samochód na szwank. Podpowiadamy, czego nie powinniśmy używać do mycia samochodu. (więcej…)

Read article

refuel-331992_1280

1181

Pomyliłeś się przy tankowaniu? Wiemy jak temu zaradzić!

MOTORYZACJA

Marzec 13, 2015

Chwila nieuwagi i już do naszego baku wlewa się nie to paliwo, co trzeba. Zamiast panikować, lepiej wiedzieć co należy zrobić w takiej sytuacji.

Choć nikt nie prowadzi statystki takich przypadków, to jednak do warsztatów samochodowych trafiają pojazdy, które zatankowano niewłaściwym paliwem. Ta pomyłka jest bowiem odczuwalna dla silnika i czasami może sporo kosztować.
(więcej…)

Read article

rusty-97178_1280

1291

Jak zabezpieczyć auto przed korozją?

MOTORYZACJA

Marzec 13, 2015

Korozja nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może także wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego w walce ze rdzą warto sięgnąć po preparaty antykorozyjne lub oddać pojazd w ręce specjalistów, którzy go odpowiednio zabezpieczą.

Pojawia się nagle i niespodziewanie w różnych zakamarkach auta. Zwykle najpierw atakuje nadkola, progi, podciągi i miejsca, w których łączy się blachy. Po pobieżnych oględzinach warto jednak wziąć pojazd bardziej „pod lupę”, aby wykluczyć inne miejsca, które również może zaatakować rdza.
(więcej…)

Read article